Сам занимаюсь рыбалкой и подводной охотой.
Тему подымаю по той причине, что РИ(рыб.инспекция) очень часто занимается беспределом.
Т.е. пытается в наглую забрать снасти, сбить денег и т.д. и т.п.
Водные ресурсы безжалостно уничтожаются под прикрытием этих самых РИ.
_________________________________________________________
Подтверждают это и данные научных исследований. «Как это ни парадоксально, рассказал корреспонденту УКРИНФОРМ доктор биологических наук, зав. отделом Института зоологии Сергей Межжерин, но самые негативные изменения в запасах водных живых ресурсов произошли за последние 20 лет, то есть во время государственной независимости Украины. Именно за это время рыбы в водохранилищах днепровского каскада стало в 2-2,5 раза меньше, чем было. Леща осталось 20% от былого богатства, судака – 10%, щуки – 3%, сома – 2%.
Браконьерство в законе. | ПОДВОХ.NET - Подводная охота, видео, места охоты, форум, снаряжение, все о подводной охоте...
__________________________________________________________
Из достоверных источник известно, что весной 2011 года очень сильно прижали браконьеров, проведена чистка рядов инспекции, но воз и ныне там.
Под удар попадают рыбаки и особенно подводные охотники, которые как кость в горле у инспекции.
Необходимо знание закона и отстаивание наших общих интересов.
Что касается документов:
1) Правила любительського і спортивного рибальстваПравила любительського і спортивного рибальства
Конкретно сказано, где можно ловить, где нельзя. Охотники приравнены к рыболовам, права и обязанности рыболовов и инспекции.
2) ТИМЧАСОВЕ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПIДВОДНЕ ПОЛЮВАННЯ В УКРАЇНI
Вiд 07.06.1996р.
Данный документ не зарегистрирован в мин.юстиций, а следовательно не имеет никакой силы, но некоторые работники РИ продолжаю на него ссылаться.
Затверджено: Президентом ФПС України В.Ю.Семеновим
Начальником Головрибводу Мiнрибгоспа України О.М.Степаненко
I. ЗАГАЛЬНI ПОЛОЖЕННЯ
1. Пiдводним полюванням називається вид любительського та спортивного рибальства, при якому у водному середовищi проводиться пошук та лов риби пiдводним плавцем-мисливцем, що оснащений спецiальним спорядженням (див. роздiл 3, п.2) i який дiє самостiйно, покладаючись виключно на свої фiзичнi можливостi.
2. Пiдводне полювання провадиться при дотриманнi дiючих "Правил любительського та спортивного рибальства у внутрiшнiх водоймах України", вид. 1990р. (далi "Правил рибальства"), ст. 16:
"Пiдводне полювання на риб iз застосуванням гарпунних рушниць дозволяється громадянам, якi мають посвiдчення пiдводного стрiльця, без використання аквалангiв та iнших автономних дихальних приладiв повсюдно, за винятком водоймищ, де любительське рибальство заборонено, а також мiсць масового вiдпочинку громадян".
В водоймищах та дiлянках водоймищ, де любительське та спортивне рибальство проводиться, згiдно укладених договорiв, товариством мисливцiв та рибалок, вiйсково - мисливським товариствам, пiдводне полювання погоджується з цими органiзацiями.
3. Пiдводне полювання в Українi культивує виключно Федерацiя пiдводного спорту України (ФПС), яка об'єднує всi клуби, органiзацiї та громадян, що займаються пiдводним полюванням та регулярно сплачують їй членськi внески.
4. ФПС України надано виключне право здiйснювати пiдготовку та облiк пiдводних мисливцiв, провадити технiчну експертизу спорядження, що застосовується для полювання.
5. Повноважними представниками ФПС України на мiсцях є обласнi федерацiї та їх Комiтети по пiдводнiй стрiльбi та полюванню.
6. Пiдводне полювання подiляється на два види: любительське та спортивне.
7. Любительським пiдводним полюванням називається лов риби любителями-мисливцями для особистих потреб по нормам, встановленим "Правилами рибальства".
8. Спортивне пiдводне полювання є лов риби пiдводними стрiлками - членами спортивних органiзацiй в процесi проведення змагань рiзного рiвня, або в ходi пiдготовки (тренування) до участi в них. Час i мiсце проведення змагань (тренування), а також норми вилову риби на них в обов'язковому порядку погоджуються регiональними федерацiями пiдводного спорту з мiсцевими держiнспекцiями рибоохорони Головрибводу.
9. Для проведення спортивного полювання стрiлки зобов'язанi отримати письмовий дозвiл, який видається повноважними представниками Головрибводу та ФПС України.
10. Право ведення любительського та спортивного пiдводного полювання надається особам обох статей не молодше 18 рокiв, якi є громадянами України, або проживають на її територiї не менш одного року, повноважними представниками ФПС України на мiсцях пiсля закiнчення спецiальних пiдготовчих курсiв та отримання "Посвiдчення пiдводного стрiльця".
11. Навчання на курсах мають право проводити спортивнi органiзацiї (клуби), якi є дiйсними членами ФПС України та одержали у неї лiцензiю на проведення пiдготовчих курсiв.
12. Право на пiдводне полювання надається кожного року окремо (на перiод з моменту закiнчення весняної заборони на лов риби по 1 листопада). Це право необхiдно щорiчно пiдтверджувати в органiзацiї, де мисливець знаходиться на облiку, обов'язковим записом у "Посвiдченнi" пiсля складання щорiчного залiку, а також при дотриманнi наступних умов:
- Сплати щорiчних членських внескiв до ФПС України.
- Наявностi щорiчного медичного свiдоцтва про фiзичнi можливостi заняття пiдводним полюванням за станом здоров'я, з обов'язковою вiдмiткою в "Посвiдченнi".
- Наявностi вiдмiтки в "Посвiдченнi" про складання щорiчного залiку - техмiнiмуму та обстеження на справнiсть спорядження, що застосовується для пiдводного полювання.
- Наявностi дiючого страхового свiдоцтва вiд нещасного випадку.
13. Контроль за дотриманням пiдводними мисливцями норм та вимог "Правил рибальства" та умов цього "Положення" здiйснюють мiсцевi держiнспекцiї рибоохорони Головрибводу, якi мають право, в разi їх порушення, вживати заходи адмiнiстративного впливу на порушникiв, передавати матерiали до обласних ФПС, або передавати матерiали в судово-слiдчi органи для притягнення порушникiв до кримiнальної вiдповiдальностi.
14. Комiтети пiдводної стрiльби та полювання обласних ФПС розглядають кожний факт порушення та вживають заходи дисциплiнарного впливу аж до вилучення "Посвiдчення" у порушника. Перiод часу, на який порушник позбавляється прав ведення пiдводного полювання, залежить вiд характеру порушення та визначається iнструкцiєю, розробленою та затвердженою ФПС України.
II. ОБОВ'ЯЗКИ ПIДВОДНОГО МИСЛИВЦЯ
Пiдводний мисливець зобов'язаний:
1. Бути членом Федерацiї пiдводного спорту України та своєчасно сплачувати щорiчнi членськi внески.
2. Знаходитися на облiку в однiй з спортивних органiзацiй (клубi) - колективного члена ФПС України, яка культивує пiдводне полювання та стрiльбу.
3. Мати дiюче "Посвiдчення пiдводного стрiльця" ФПС України.
4. Мати дiючий дозвiл на право ведення спортивного пiдводного полювання (для спортсменiв-стрiльцiв).
5. Щорiчно проходити медичний огляд з занесенням результатiв у "Посвiдчення".
6. Щорiчно здавати залiк техмiнiмуму, поєднаний з перевiркою стану пiдводної рушницi.
7. Пiдводнi рушницi та ножi обов'язково повиннi мати реєстрацiйнi номери та бути зареєстрованi в органiзацiї (клубi), де мисливець знаходиться на облiку. У "Посвiдченнi" необхiдно мати вiдмiтку про наявнiсть зареєстрованої пiдводної рушницi та ножа.
8. Мати дiюче страхове свiдоцтво вiд нещасного випадку.
9. Знати та суворо дотримуватися "Правил любительського та спортивного рибальства у внутрiшнiх водоймах України" та цього "Положення"
10. Обережно ставитися до природи, надавати всебiчну допомогу органам рибоохорони та екологiчним службам.
III.ПРАВА ПIДВОДНОГО МИСЛИВЦЯ
Пiдводний мисливець має право:
1. Полювати з застосуванням гарпунiв та пiдводних рушниць у мiсцях, де дозволене любительське та спортивне рибальство.
2. Застосовувати для полювання таке спорядження:
- одну або декiлька пiдводних рушниць рiзного типу (пневматичнi, гiдропневматичнi, пружиннi, гумовi), що заряджаються виключно силою м'язiв мисливця;
- ласти, маски, трубки, пiдводнi ножi, гiдрокостюми рiзних типiв, вантажнi пояси, пiдводнi лiхтарики, глибиномiри, компаси, кукани, надувнi або пенопластовi сигнальнi буї;
- купувати в магазинах або у органiзацiях згадуване спорядження, або виготовляти його самостiйно;
- мати човен (шлюпку), в якiй може знаходитися страхувальник з дихальним пристроєм для пошуку та надання допомоги у разi нещасного випадку з пiдводним стрiльцем.. Право розповсюджується тiльки на перiод органiзованих тренувань та змагань з особливого дозволу органiв рибоохорони.
IV.ПIДВОДНОМУ МИСЛИВЦЮ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ
1. Займатися пiдводним полюванням без "Посвiдчення" та дозволу (для спортсменiв-стрiльцiв). При вiдсутностi цих документiв вiн вважається порушником "Правил рибальства".
2. Користуватися при пiдводному полюваннi незареєстрованим спорядженням (рушницею, ножем).
3. Полювати у мiсцях, заборонених для любительського та спортивного рибальства, у мiсцях масового вiдпочинку населення, а також у темний час доби.
4. Порушувати "Правила рибальства", бити рибу цiнних видiв та розмiрами менш дозволених (без особливого дозволу).
5. Застосовувати для. пiдводного полювання вогнепальну зброю, вибуховi та отруйнi речовини, електроток.
6. Заряджати та стрiляти з пiдводної рушницi на повiтрi або в воду з берега, човна i таке iнше.
7. Використовувати для полювання водолазнi дихальнi апарати будь якої конструкцiї.
Узгоджено: Голова Комiтету пiдводної стрiльби та полювання ФПС України В.В.Брагин
Начальник вiддiлу рибоохорони Головрибводу України С.Д. Миропольський
3) Письмецо...
ДЕРЖАВНИЙ ДЕПАРТАМЕНТ РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА
ГОЛОВРИБВОД
Головне управління охорони, відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства N 02-12/241 від 03.05.2001
За дорученням Держдепартаменту рибного господарства Головрибводом розглянуто Вашого листа від 30.03.2001 і повідомляємо.
Федерація підводного спорту не є урядовим органом, підрозділом чи повноважним представником Департаменту рибного господарства і Мінагрополітики України, тим більше, що до цього часу Федерація підводного спорту не зареєстрована в установленому порядку як юридична особа.
Тимчасове положення про підводне полювання в Україні, затверджене в 1996 році президентом ФПС і начальником Головрибводу, не має юридичної сили, оскільки не пройшло державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.
Після державної реєстрації Федерації підводного спорту, як юридичної особи, в тимчасове положення про підводне полювання в Україні будуть внесені зміни та доповнення, проведене його затвердження та державна реєстрація.
Головрибводом в даний час готуються зміни та доповнення до діючих Правил любительського та спортивного рибальства, затверджених Держкомрибгоспом України 15 лютого 1999 року наказом N 19 та зареєстрованим в Мінюсті України 15 лютого 28.04.1999 р., де буде враховано і питання підводного полювання.
Після погодження цих змін і доповнень у Мінекоресурсів України, Мінагрополітики України, Мінфіні України та інших зацікавлених міністерствах, вони будуть подані на державну реєстрацію.
На даний час підводне полювання на риб із застосуванням гарпунних рушниць згідно з вищезгаданими правилами любительського та спортивного рибальства, дозволяється без застосування аквалангів та інших автономних дихальних приладів на водоймах України, визначених органами рибоохорони для любительського і спортивного рибальства (за винятком водойм або їх дільниць, де любительське рибальство заборонено, а також місць масового відпочинку громадян).
Перший заступник Начальника Головрибводу Р.Ю.Поєдинок
4) З А К О Н У К Р А Ї Н И
Про внесення змін до Закону України "Про тваринний світ"
щодо посилення заходів по боротьбі з браконьєрством
( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2011, N 45, ст.480 )
Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
1. Внести до Закону України "Про тваринний світ" ( 2894-14 )
(Відомості Верховної Ради України, 2002 р., N 14, ст. 97; 2009 р.,
N 30, ст. 428; 2010 р., N 10, ст. 108) такі зміни:
1) доповнити статтею 52-1 такого змісту:
"Стаття 52-1. Заборонені знаряддя добування об'єктів
тваринного світу
Для добування об'єктів тваринного світу забороняються
виготовлення, збут, застосування, зберігання отруйних принад,
колючих, давлячих та капканоподібних знарядь лову,
електроловильних систем (електровудок), вибухових речовин,
пташиного клею та монониткових (волосінних) сіток (крім тих, що
призначені для промислового лову), а також інших засобів,
заборонених законом.
Забороняються знаряддя добування об'єктів тваринного світу,
що призводять до калічення диких тварин, їх страждань та масового
безконтрольного знищення";
2) у статті 53:
назву доповнити словами "та знарядь їх добування";
доповнити частиною другою такого змісту:
"Забороняється ввезення в Україну електроловильних систем
(електровудок), монониткових (волосінних) сіток, мисливських
капканів та інших засобів добування об'єктів тваринного світу,
заборонених законом".
2. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його
опублікування.
Президент України В.ЯНУКОВИЧ
м. Київ, 12 травня 2011 року
N 3325-VI
Я молчу про подводные ружья, но крючкиии. Они ведь тоже колющие орудия лова. Нэ?
---------- Сообщение добавлено в 19:31 ---------- Предыдущее сообщение было в 19:04 ----------
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 21 листопада 2011 р. № 1209
Київ
Про затвердження такс для обчислення
розміру відшкодування шкоди, заподіяної
внаслідок незаконного добування (збирання)
або знищення цінних видів водних біоресурсів
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити такси для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення громадянами України, іноземцями та особами без громадянства:
цінних видів водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах України (додаток 1);
водних біоресурсів, що є природним багатством континентального шельфу України (додаток 2);
водних біоресурсів у виключній (морській) економічній зоні України, а також анадромних видів риб, що утворюються у річках України за межами цієї зони (додаток 3).
2. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 19 січня 1998 р. № 32 “Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів риб та інших об’єктів водного промислу” (Офіційний вісник України, 1998 р., № 3, ст. 96).
Прем’єр-міністр України М. АЗАРОВ
Інд.70
Додаток 1
до постанови Кабінету Міністрів України
від 21 листопада 2011 р. № 1209
ТАКСИ
для обчислення розміру відшкодування шкоди,
заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання)
або знищення громадянами України, іноземцями та
особами без громадянства цінних видів водних біоресурсів
у рибогосподарських водних об’єктах України
Види водних біоресурсів
Оцінка збитків, заподіяних внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення одного екземпляра водних біоресурсів незалежно від розміру та ваги (неоподатковуваного мінімуму доходів громадян)
Риби
Веслоніс, гібриди осетрових риб
150
Катран акула
7
Морська лисиця
2
Морський кіт
2
Форель
20
Чорноморсько-азовський прохідний оселедець (дунайський, азово-чорноморський)
10
Пузанок
10
Тюлька (за 1 кг)
1
Хамса азовська (за 1 кг)
1
Хамса чорноморська (за 1 кг)
1
Кілька чорноморська (за 1 кг)
1
Амур білий
15
Білизна
15
Верховодка (уклія)
1
В’юн
1
Карась сріблястий
1
Клепець
5
Краснопірка
4
Лин
7
Лящ
10
Підуст звичайний
2
Плоскирка
2
Рибець звичайний
15
Сазан
18
Синець
5
Тарань (плітка)
5
Товстолоб
15
Чехоня
8
В’язь
8
Сом
25
Судак звичайний
30
Йорж звичайний
1
Перкарина азовська
1
Окунь
1
Пеламіда
30
Барабуля
5
Луфар
30
Скумбрія
25
Ставрида
1
Бичок (крім видів, занесених до Червоної книги України)
2
Атерина (піщанка)
0,2
Гостроніс
35
Лобан
35
Сингіль
35
Піленгас
40
Щука
20
Сарган
5
Чорноморський калкан
50
Азовський калкан
50
Річкова камбала (глоса)
50
Мерланг (пікша)
1
Інша риба (крім видів, занесених до Червоної книги України)
1
Водні безхребетні
Мідії, модіоли, мії, кардіуми, солени, венуси, донакси, куніарка (скафарка), інші двостулкові молюски “сидячих” видів
0,1
Рапана
0,1
Креветки
0,07
Раки (крім широкопалого рака)
1,5
Артемія саліна (рачки) (за 1 кг)
25
Артемія саліна (яйця) (за 1 кг)
50
Гамарус річковий і морський (за 1 кг)
20
Зоопланктон (коловертки, гіллястовусі, веслоногі тощо) (за 1 кг)
10
Личинки хірономід (за 1 кг)
30
Каретра (за 1 кг)
20
Трубочник (за 1 кг)
20
Краби (крім видів, занесених до Червоної книги України)
10
Губка-бодяга, інші губки “сидячих” видів (за 1 кг)
0,1
Морські їжаки, морські зірки, змієхвостки, голотурії
1
Морські трави та водорості
Зостера (за 1 кг)
0,1
Цистозіра (за 1 кг)
0,2
Інші водорості (крім видів, занесених до Червоної книги України) (за 1 кг)
0,08
_____________________
Додаток 2
до постанови Кабінету Міністрів України
від 21 листопада 2011 р. № 1209
ТАКСИ
для обчислення розміру відшкодування шкоди,
заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання)
або знищення громадянами України, іноземцями та особами
без громадянства водних біоресурсів, що є природним
багатством континентального шельфу України
Види водних біоресурсів
Оцінка збитків, заподіяних внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення одного екземпляра водних біоресурсів незалежно від розміру та ваги, (неоподатковуваного мінімуму доходів громадян)
Водні безхребетні
Мідії, модіоли, мії, кардіуми, солени, венуси, донакси, куніарка (скафарка), інші двостулкові молюски “сидячих” видів
0,1
Рапана
0,1
Краби (крім видів, занесених до Червоної книги України)
10
Губки “сидячих” видів (за 1 кг)
0,1
Морські їжаки, морські зірки, змієхвостки, голотурії
1
Морські трави та водорості
Зостера (за 1 кг)
0,1
Цистозіра (за 1 кг)
0,2
Інші водорості (крім видів, занесених до Червоної книги України) (за 1 кг)
0,08
_____________________
Додаток 3
до постанови Кабінету Міністрів України
від 21 листопада 2011 р. № 1209
ТАКСИ
для обчислення розміру відшкодування шкоди,
заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання)
або знищення громадянами України, іноземцями та особами
без громадянства водних біоресурсів у виключній (морській)
економічній зоні України, а також анадромних видів риб,
що утворюються у річках України за межами цієї зони
Види водних біоресурсів
Оцінка збитків, заподіяних внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення одного екземпляра водних біоресурсів незалежно від розміру та ваги (неоподатковуваного мінімуму доходів громадян)
Риби
Катран акула
7
Морська лисиця
2
Морський кіт
2
Чорноморсько-азовський прохідний оселедець (дунайський, азово-чорноморський)
10
Пузанок
10
Хамса чорноморська (за 1 кг)
1
Кілька чорноморська (за 1 кг)
1
Пеламіда
30
Барабуля
5
Луфар
30
Скумбрія
25
Ставрида
1
Бичок (крім видів, занесених до Червоної книги України)
2
Атерина (піщанка)
0,2
Гостроніс
35
Лобан
35
Сингіль
35
Піленгас
40
Сарган
5
Чорноморський калкан
50
Азовський калкан
50
Річкова камбала (глоса)
50
Інша риба (крім видів, занесених до Червоної книги України)
1
Водні безхребетні
Мідії, модіоли, мії, кардіуми, солени, венуси, донакси, куніарка (скафарка), інші двостулкові молюски “сидячих” видів
0,1
Рапана
0,1
Креветки
0,07
Краби (крім видів, занесених до Червоної книги України)
10
Губки “сидячих” видів (за 1 кг)
0,1
Морські їжаки, морські зірки, змієхвостки, голотурії
1
Морські трави та водорості
Зостера (за 1 кг)
0,1
Цистозіра (за 1 кг)
0,2
Інші водорості (крім видів, занесених до Червоної книги України) (за 1 кг)
0,08