Осінь – традиційний період пожвавлення на ринку праці. Після спекотного періоду відпусток компанії активно підшуковують нових співробітників. Для тих, хто перебуває в пошуку, "Українська правда. Життя" підготувала перелік спеціальностей, які будуть найбільш затребувані наступні кілька місяців
Загалом кадровики прогнозують, що зарплати в більшості компаній цієї осені будуть зростати. Зокрема, спеціалісти рекрутингової компанії "Форсаж" прогнозують, що в майбутньому бізнес-сезоні зарплата зросте на 5-10%.
У той же час, в HR Consulting зазначають: ставки підвищаться переважно в малому та середньому бізнесі, куди будуть залучати більше кваліфікованих працівників. А великі компанії не будуть значно збільшувати зарплатню, адже фахівці, які пам'ятають про кризу, не схильні йти зі стабільних підприємств.
Менеджер з продажів
Одна з найбільш популярних спеціальностей цього сезону - менеджер із продажів. Причому, продажів будь-чого - від товарів хімічної промисловості до електроніки.
"Це пов'язано з тим, що під час кризи багато компаній звільняли менеджерів, - пояснює директор HR Consulting Юрій Кострикін. - Але розвивати свій бізнес без активних продажників не можна. Тому цієї осені попит на них значно зріс".
За даними рекрутингової компанії "Форсаж", в українських компаніях менеджери з продажів можуть претендувати на зарплатню в 650-1000 доларів, в іноземних - близько 750-1200 доларів.
Спеціаліст з інтернет-маркетингу
Представники найбільших українських кадрових агенцій одностайні: інтернет-торгівля в Україні продовжує розвиватись і цій галузі необхідні кваліфіковані працівники. За інформацією компанії "Форсаж", попит на фахівців з маркетингу зріс на 15% у порівнянні з аналогічним періодом 2009 року.
Окремо варто виділити спеціалістів з SEO (оптимізації сайту для пошукових систем), які займаються "розкруткою" сайтів в інтернеті. За словами генерального директора міжнародного кадрового порталу hh.ua Марини Маковій, такий фахівець може отримувати близько 600-650 доларів і більше.
C++ та PHP developer
Як відзначила Марина Маковій, однією з найбільш дефіцитних професій цього сезону є C++ developer та PHP developer. "Причому, ситуація знаходиться на тому рівні, що певні роботодавці відкривають свої офіси у країнах Азії, наприклад, в Китаї та Індонезії, - наголосила гендиректор порталу hh.ua. - Там вони винаймають тих спеціалістів, яких їм дуже важко знайти в Україні".
Наразі досвідчені PHP-розробники можуть розраховувати на зарплатню в 900 доларів, а розробники C++ - на 1700 доларів.
Директор ресторану
Готельно-ресторанний бізнес оживає після кризи. У зв'язку із цим компанії потребують ефективних управлінців, які зможуть не лише втримати марку закладу, але й збільшувати його популярність.
За даними порталу hh.ua, досвідчений керівник може отримувати близько 1250 доларів на місяць.
Спеціаліст з відновлюваних джерел енергії
В одній з останніх промов Віктор Янукович заявив, що скоро в Україні відкриють одну з найбільших в Європі електростанцій, яка працює від сонячної енергії. Виявилось, що останнім часом насправді зріс попит на експертів із альтернативних джерел енергії.
Директор компанії HR Consulting Юрій Кострикін пояснює це тим, що такі фахівці - взагалі рідкість в Україні. Наприклад, нещодавно в Криму шукали інженера для спорудження сонячної електростанції. Орієнтовна ставка такого працівника - близько тисячі доларів.
Аграрій
Разом із альтернативними джерелами енергії в Україні починає відновлюватись сільське господарство. Наразі найбільш затребуваними є висококваліфіковані фахівці - технологи та інженери. Щоправда, їх зарплатня поки є не надто високою - близько 500 доларів.
Бухгалтер
Стійким залишається попит на бухгалтерів, адже вони потрібні за будь-якого фінансового стану підприємства. Щоправда, через значну кількість бухгалтерів на ринку праці, власники підприємств можуть дозволити собі "перебирати" кадрами. За інформацією порталу hh.ua, середня зарплатня бухгалтера в Києві - від 375-400 доларів.
Верстальник та дизайнер
Хоча верстальники та дизайнери не знаходяться зараз на піку популярності, попит на них є стабільним. Щоправда, лише найкращі спеціалісти можуть розраховувати на високу ставку. Звичайним дизайнерам пропонують близько 400 доларів на місяць.
Логісти
Разом зі сферою продажів незначне пожвавлення прийшло і до логістики. Фахівцям у цій галузі восени пропонуватимуть зарплатню в 500-600 доларів.
Генеральний директор та директор із розвитку
За словами Марини Маковій, восени українські роботодавці навряд захочуть поповнювати свої штати генеральними та фінансовими директорами. Після кризи власники компаній прискіпливіше ставляться до своїх ключових посад та шукають на їх позиції дійсно висококласних спеціалістів.
Втім ті, кому пощастить, можуть розраховувати на досить високі ставки. Наприклад, за даними компанії "Форсаж", генеральні директори можуть отримувати від 10 тисяч доларів, директори з розвитку - в середньому 2-8 тисяч доларів.