Президент Росії Дмітрій Медвєдєв звинуватив у всіх проблемах російсько-українських відносин президента України Віктора Ющенка.
В інтерв'ю німецькому журналу «Шпігель» російський президент пояснив свій крок відкликати російських дипломатів з України, - як необхіда жорстка реакція на дії глави української держави.
«Він розірвав економічні угоди, він намагається переписати історію, а також відмовив у перебуванні кількох російських дипломатів в Україні. Це був недружній вчинок, на який потрібно було жорстко реагувати» - сказав Дмітрій Медвєдєв. На запитання німецьких журналістів, чому президент Росії постійно намагається розв'язувати проблеми з сусідніми країнами з допомогою кийка, Медвєдєв відповів запитанням: «А що між країнами ЄС немає проблем?»
Отже, на його думку, у цьому разі Росія не є винятком, а в Німеччини також є проблеми з сусідами. На заперечення співбесідників, що відкликання дипломатів з країни – це єдиний у своєму роді вчинок, Дмітрій Медвєдєв сказав:
«У цьому світі багато чого своєрідного. Усі ці труднощі походять від однієї людини – президента України. Він керується антиросійськими поняттями, з ним неможливі жодні компроміси. Все, що він робив упродовж останніх чотирьох років, спрямовувалося на те, аби заважати налагодженню двосторонніх відносин».
Далі Медвєдєв додав, що після президентських виборів в Україні до влади прийдуть політики, котрі будуть більш прагматичними у відносинах з РФ.
«Україна повідомила, що не має коштів для сплати за газ».
Напередодні зимових морозів, німецьке суспільство з острахом згадує газову кризу минулого року. Тому журналісти хотіли знати, чи загрожує нині повторна газова війна? Дмітрій Медведєв відповів:
«Днями Україна повідомила нам, що не має коштів для сплати за газ. При цьому після конфлікту у січні ми домовилися про правила гри, а також про те, що вони, маючи фінансові труднощі, повинні вчасно попіклуватися про кредити, інакше плата за постачання вуглеців здійснюватиметься лише за умови передоплати. Але нині у Києві триває передвиборча боротьба. Кожний намагається обіграти один одного. Я бажаю Україні стабільності і дієздатності. Тоді для Росії та ЄС співпраця буде простішою».