Ющенко й вибори, криза й МВФ, мільйон євро для ЗМІ - деякі з тем українських газет за середу.
Віктор Ющенко має намір брати участь і в президентських, і в парламентських виборах у випадку, якщо вони будуть призначені на один час. Про це голова держави сказав в інтерв’ю виданню «Коммерсант-Украина».
Він раніше заявляв про неможливість одночасного проведення президентських та парламентських виборів. Відповідаючи на запитання, що змусило його змінити свою думку, президент сказав, що дострокові вибори не є трагедією, але проведення парламентських виборів для нього не є й самоціллю. Головне – уникнути старих помилок у новому парламенті.
За словами президента, зараз у Верховній Раді йде боротьба двох парламентських мегапартій. І одній з них буцімто вигідна нинішня ситуація в парламенті, а інша має шанс легітимно отримати владу.
Тож Віктор Ющенко вважає, що своєю згодою на дострокові президенські вибори він дав стимул парламенту для дочасних виборів у Раду.
Однак голова держави не зміг назвати можливу дату таких одночасних виборів. А 25 жовтня, як день проведення чергових виборів президента, він вважає нелегітимною датою. Ющенко також зазначив, що ознайомлений із рейтингами політиків, але при цьому він знає, що за ним все одно стоїть кілька мільйонів людей, які поділяють його цінності. І якщо він прийме інше рішення, ніж іти на вибори президента, ці люди сприймуть його як прояв слабкості і як зраду, сказав Віктор Ющенко.
Парламент підсунув антикризову дулю під ніс МВФ – так оцінює “Новая” газета відмову депутатів включити до порядку денного законопроекти, визначені урядом як антикризові та спрямовані на співпрацю з МВФ.
Рішення про видачу другого траншу кредиту, як раніше зазначала голова місії фонду в Україні Джейла Пазарбазиолу, багато в чому багато в чому буде залежити від повторного голосування у Раді. Тож тепер кредит можуть не видати.
Також видання пише про подвійну гру Віктора Ющенка, який, з одного боку, очікує від парламенту прийняття антикризових законопроетків, а з іншого та частина блоку НУНС, яку вважають пропрезидентською, не голосує за них. Видання вважає, що без слова Віктора Ющенка ні «За Україну», ні «Єдиний центр» не саботували б такі важливі документи.
А після їх провалу всю провину за погіршення життя легко можна спихнути на уряд Тимошенко, пише «Новая».
А ось лояльна до Партії Регіонів газета «Сегодня» пише, що відмовившись задоволняти МВФ та Тимошенко, парламент врятував малий бізнес. Видання пище, що урядові пропозиції передбачають «зрівняння всіх за платежами у пенсій фонд», що передбачає суттєве підвищення відрахувань для підприємців, що працюють за спрощеною схемою. «Антикризові» надії БЮТ розсипалися, як картковий будиночок, вважає видання.
Але «Газета по-киевски» натомість пише, що Юля пішла напролом – не дочекавшись від депутатів розгляду законів, що їх вимагає МВФ, кабмін прийняв їх у вигляді постанов. Джерела видання повідомляють, уряд готувався до провалу законів у Раді і заздалегідь підготував проекти своїх постанов. Також газета пише, що кабінет міністрів таки оголосив про випуск державних казначейських білетів для продажу населенню на півмільярда гривень.
«День» пише про один мільйон євро для українських ЗМI. Для того, аби українців краще інформували про політичні й соціальні процеси в державі, Європейський Союз ініціював проект «Впровадження європейських стандартів в українському медіа-просторі» та виділив на його реалізацію понад мільйон євро. На загальнонаціональному рівні проект направлений на вдосконалення нормативно-правової бази для ЗМІ та підвищення етичних стандартів журналістської професії.
Навесні цього року додасться ще один компонент — підтримка постійного діалогу між медіа, громадськими організаціями й органами влади на регіональному рівні. До експерименту долучилися шість обласних центрів: Чернівці, Рівне, Донецьк, Суми, Черкаси та Херсон.
Источник www.bbc.co.uk/ukrainian