В Івано-Франківську пенсіонерці видали 29 тис. сувенірних гривень

В Івано-Франківську пенсіонерці видали 29 тисяч сувенірними п'ятисотневими купюрами. Жінка заявляє, що ошукали її саме працівники банку. Чи дійсно це так, знають наші кореспонденти.

Тамарі Іванівні — 78. Два місяці тому вона поховала чоловіка. Від держави на похорон отримала допомогу — 29 тисяч гривень. Гроші прийшла забирати до банку. Там у касі їй видали одразу всю суму.

"Гроші вона мені поставила в паспорт. Як вона їх дала, так я їх взяла. Поклала в сумку. А сумку ще в сумку. А це, я думаю, це таку суму зараз рахувати. Хто його знає хто тут стоїть позаду мене. Що за люди", — розповідає пенсіонерка Тамара Ковальчук.

Перерахувала гроші Тамара Іванівна тільки вдома. Сума зійшлася — 29 тисяч п'ятисотками. Уже за тиждень жінка взяла дві купюри та пішла до відділення поштового зв'язку, щоби оплатити комунальні послуги. Лише там пенсіонерка і дізналася, що гроші фальшиві.

"А вони до мене зразу: знаєте, ви нам фальшивки дали. В мене очі на лоб. Кажу, які фальшивки. Ну дивіться ці ваші гроші тут написано сувенірні", — розповідає Тамара Ковальчук.

Працівники пошти викликали поліцію. Правоохоронцям жінка розповіла звідки взяла гроші та що дома залишилося ще чимало таких купюр. Після перевірки з'ясувалося, що всі вони теж фальшиві.

"Розпочато досудове розслідування за статтею 190 — шахрайство. В ході досудового розслідування буде встановлено причетність осіб, чи однієї особи, чи групи осіб до вчинення шахрайських дій, тобто заволодіння чужим майно шляхом обману", — каже начальник сектору комунікації головного управління національної поліції в івано-Франківській області Мирослава Белдик.

Правоохоронці кажуть, що перевіряють і версію причетності до шахрайства рідних потерпілої. Хоча сама жінка категорично запевняє, що в її квартирі після смерті чоловіка сторонніх не було. Заперечують свою причетність до "сувенірних грошей" і працівники банку.

"Не припускаємо навіть ситуації, в якій ці гроші могли б опинитися в касі банку. Тому що це технічно неможливо. У нас іде відеофіксація видачі готівкових коштів в онлайн режимі", — запевняє заступник голови правління банку Андрій Стецевич.

Тамара Іванівна вірить, що після розслідування гроші їй таки повернуть. Для неї 29 тисяч гривень — це величезна сума. Нею вона планувала розрахуватися зокрема і за надгробну плиту чоловікові.

Размещено в Криминал.