У Черкасах судили Сергія Варющенка за співпрацю із сепаратистами

В Черкасах суд напередодні почав розглядати справу Сергія Варющенка. Жителя Бахмута підозрюють у співпраці з терористичною ДНР.

За даними слідчих, він брав активну участь у захопленні артемівської радіо-телевежі навесні 2014 року. І буцімто співпрацював із терористом Ігорем Бєзлєром.

На чому погорів, і що загрожує любителю "Руського миру", розкажуть наші кореспонденти.

У залі Придніпровського райсуду Черкас, де розглядають справу Сергія Варющенка, багато журналістів. Обвинуваченого заводить конвой. Перше, про що просить суддю — прибрати пресу.

Це перший розгляд справи по суті. Варющенка звинувачують у співпраці з терористичною ДНР. Судова тяганина триває з серпня 2014 року. Тоді сівробітники СБУ затримали його в Корсунь-Шевченківському, де Варющенко якраз провідував свою співмешканку.

Відтоді кожне засідання підсудний наполягає на відводі суддів та перекладача, і ховає обличчя від камер. Державний обвинувач каже, недаремно. Якщо справу доведуть до кінця, терористу загрожує до 15 років позбавлення волі, а додаткові свідки можуть пришвидшити цей процес.

"Захоплював державні будівлі, а саме телерадіо вишку в Артемівську з метою того, щоб вони не транслювали українські канали і в подальшому переключили трансляцію з українських на російські телеканали. На даний час є достатньо доказів у матеріалах провадження", — розповів державний обвинувач у справі Вадим Коломієць.

Засідання тривало майже 6 годин. Увесь цей час судді вивчали клопотання обвинуваченого та його адвоката про відвід перекладача і колегії суддів.

До зачитання обвинувачення справа так і не дійшла. Наступний розгляд призначили на шосте квітня.

Размещено в Криминал.