У Черкасах колишньому міліціонеру запропонували продавати наркотики (відео)

Журналістське розслідування з Черкас. Вулиці міста обклеєні оголошеннями про набір на роботу кур'єрів із зарплатою у 8 тисяч гривень.

Однак доставка виявилася зовсім незвичайною, ще й протизаконною. Детальніше дивіться далі у сюжеті.

Олександр вже кілька місяців шукає роботу. Каже, гроші йому необхідні. Тому й відгукнувся на оголошення про вакансію кур'єра.

Та співбесіда з роботодавцем його просто шокувала. Колишньому співробітнику правоохоронних органів запропонували розвозити наркотик Спайс. І не деінде, а в Росії.

"Ви берете рюкзачок, кладете туди вантаж, йдете по місту, гуляєте. Находите такі потаємні місця, де кладете цей пакуночок зі Спайсом, потім надсилаєте СМС своєму менеджеру, де ви його поклали", — розповідає черкащанин Олександр Рибалко.

Оголошення в Черкасах з'явилися кілька тижнів тому. Зарплата приваблива — 8,5 тисяч гривень. Дізнатися, яка ж це організація набирає високооплачуваних кур'єрів до Росії, не вдалося.

Зв'язок із роботодавцем лише по мобільному номеру. У розмові той, не приховуючи, пояснює усі вимоги до претендента.

— Курильні суміші Спайс. Чули коли-небудь?

— Так! Звичайно!

— ФСК зробили цей продукт нелегальним. Тому така сума грошей. Він зараз кваліфікується, як наркотик.

— Ризики є таки великий, потрапити на цю суму коштів?

— Так. Але все залежить від людини. Якщо боятися і переживати, то роботи не вийде точно.

Курильна суміш Спайс заборонена в Україні. Сергій — журналіст одного з черкаських Інтернет-видань. Задля розслідування намагався влаштуватися на роботу наркокур'єром.

Але дізнатися, де саме перебувають вербувальники і хто вони, так і не зміг. Після оприлюднення статті з'ясувалося, Черкаси не єдине місто, де висять такі оголошення.

"Користувачі кидали посилання на російські ЗМІ. Там вказувалося в статті, що затримано кілька жителів України із наркотичними засобами 5 міст, в яких точно є ця реклама. Зокрема це Харків, Миколаїв, Дніпропетровськ", — розповів журналіст Сергій Макаренко.

Після публікації оголошеннями зацікавилася і поліція. Факти вербування українських громадян вже розслідують.

"Усе з'ясовується під час проведення слідчо-оперативних дій, які зараз відбуваються. Тобто, коли це все буде з'ясовано, тоді буде дана ґрунтовна відповідь", — прокоментував прес-офіцер ГУ Нацполіції у Черкаській області Дмитро Грищенко.

Поліцейські просять будь-яку інформацію з цього приводу повідомляти правоохоронним органам.

Размещено в Криминал.