Наша ціль – інтелектуальна революція людського духу і розуму. Гасло українських кооператорів

Два роки тому народилася амбітна ідея: відродити українське село та громади та вивести їх зі соціальної депресії. В рамках соціальної корпоративної відповідальності корпорації СВАРОГ, благодійного фонду «Зміцнення громад» розпочалася активна праця для відродження славних традицій високої культури українського господаря.

На початку даної ініціативи Голова Ради Директорів корпорації СВАРОГ Андрій Гордійчук сказав: «Я хочу їхати селом і бачити заможнім моїх земляків. Бажаємо того чи ні, але час дав нам можливість бути елітою свого народу в час незалежної України, а бути елітою – це велика відповідальність, яку несемо перед майбутніми поколіннями».

Під час діалогу з громадами та фермерами спільно було прийнято рішення заснувати Перший Національний Аграрний Кооператив (ПНАК), що спершу б запропонував експериментальні програми по кооперації, а згодом розвинув сучасні інноваційні програми в сільському господарстві. На основі кооперативної філософії виник термін «sustainable development». Саме кооператив визначив три основні характеристики: social, economic and environmental sustainability - соціальна, економічна рівновага з навколишнім середовищем. Одне з важливих моментів кооперації – це сучасні інновації та технології, що мають покращити стан людства, полегшити людську працю та вирішити питання бідності. Кооперація стала основою для розвитку Європи, тому що єднає економіку з наукою, освітою молоді та інноваціями. Бо розвиток – це не якісь фінансові віртуальні показники, або загальна кількість грошової маси, а інновації, технології, винаходи, що створюються завдяки людському інтелекту, творчості та солідарності.

Після Революції Гідності саме гідність народу – це основні цінність, приорітет і ціль для свідомих провідників. Тому керівники Першого національного Аграрного Кооперативу та приватні підприємці, що дотримуються принципів соціальної корпоративної відповідальності, заснували Український Кооперативний Альянс (УКА) у 2016 році. Дана Асоціація за короткий час стала відомою в Україні завдяки відродженню славних імен українських кооператорів, інноваційних моделей кооперації та освітній діяльності серед громад. Прикладом для наслідування є імена світового рівня, такі як Андрей Шептицький, Ю. Павликовський, Левитський та інші.

В ці дні представники ПНАК, УКА, фонду «Зміцнення громад», СВАРОГУ, Фонду «Аграрна наддержава» організували делегацію на Міжнародний Кооперативний Саміт-2016 (11-13 жовтня) у Квебек, Канада.

«Наша участь у Кооперативному Саміті-2016 в Канаді – це підсумок першого етапу нашої праці та початок нового періоду міжнародного співробітництва. Хто, як не ми, візьмемо відповідальність за реформи в Україні»: зазначив Президент Українського Кооперативного Альянсу Зіновій Свереда.

Під час саміту-2016 кооператори з міжнародних асоціацій поділилися досвідом у кооперації з українцями. Зокрема, війна - не перешкода для реформ та розвитку сільського господарства. Кооператори з Франції, Канади та Америки реалізовували проекти від Конго до Руанди, Нігерії та Сьєрра-Леоне. Вони мають великий досвід у тому. Тому війна в Україні має лише змобілізувати дух і потенціал місцевих громад. Те, що кооператори Хмельниччини не чекали на нове законодавство про кооперацію, а вже почали її реалізовувати - це правильний шлях, тому що з часом сформують нову версію закону в інтересах громад та аграріїв.

В найближчий час в Україні буде проведено ряд інвестиційних кооперативних форумів, що дасть змогу на практиці реалізовувати проекти сталого розвитку громад та територій.

«Наша ціль у 2016-17 роках – це інтелектуальна революція, що дасть змогу сформувати провідників нового креативного рівня та цінностей. У найближчому часі ми запросимо лауреатів премії Нобель та провідників міжнародної кооперації для зустрічі з нашими громадами, аграріями, фермерами. Для нас є важливим почути світових економістів, але і послухати простого українського селянина, який віддає свій час життя та здоров’я, щоб нагодувати свій народ. Тому що є важливим одне: ми повинні відродити віру людей у свій потенціал і сили»: підкреслив Андрій Гордійчук, засновник фундації «Аграрна наддержава».

Створити кооперативний ринок – це єдиний правильний шлях для заможності українського села та родин. Саме кооперація дозволить вирішити проблему безробіття, вилікує село від різних соціальних хворіб та сприятиму реальному добробуту.

Зиновій Свереда,

Президент Українського Кооперативного Альянсу

Источник: mediaua.com.ua

Размещено в Блог.