Генерал Назаров не визнає вини за збитий ІЛ-76

У Павлограді Дніпропетровської області напередодні відбулося чергове засідання у справі генерал-майора Назарова. Його звинувачують у службовій недбалості, через яку улітку 2014-ого під Луганськом загинули 49 українських бійців, які були на борту ІЛ-76. Про перебіг слухання — далі у сюжеті.

Червень 2014 року. Військовий ІЛ-76 з чотирма десятками десантників і дев'ятьма членами екіпажу заходить на посадку в Луганський аеропорт. Його немов чекають бойовики. Прицільне попадання в борт і падіння. Не вижив ніхто. Відразу заговорили: в Генштабі знали про засідку.

"Це зрада! Це чесне слово зрада!", — впевнений батько загиблого десантника Анатолій Горда

На лаві підсудних — генерал-майор Віктор Назаров. На момент катастрофи він керував штабом АТО. У військовій прокуратурі кажуть: саме йому приносили розвіддані про засідку бойовиків. Однак він таки відправив туди борт. Одному із загиблих бійців — Павлу Ніконову- було лише 24. Його мати приїздить на кожне засідання. Щоб подивитися Назарову в очі.

"Буду їздити до кінця, доки його не посадять. Йому клали рапорти на стіл, сказали, що не можна піднімати борти у повітря. Він все одно їх підняв! Я вважаю, він винуватий в гибелі 49 хлопців", — каже мати загиблого десантника Антоніна Ніконова.

Генерала звинувачують у службовій недбалості, що призвела до загибелі людей. За це загрожує до восьми років в'язниці. Сам він небагатослівний:

"Я впевнений, що я ні в чому не винен!", — наголошує підсудний Віктор Назаров.

Суд триває вже кілька місяців. Напередодні військова прокуратура подала письмові докази провини Назарова. Серед них є — під грифом "секретно".

"Їх багато, обсяг доказів складає 11 томів, тому вони будуть долучені до обвинувачувального акту і кожен в подальшому окремо буде досліджений в ході судових засідань", — каже начальник відділу Головної військової прокуратури ГПУ України Максим Крим.

Також прокуратура пред'явила Назарову позов про компенсацію збитків державі на 27 мільйонів гривень. Цивільний позов майже на таку ж суму паралельно подали родичі загиблих. Але вже до Генштабу. Його представник — теж в суді.

"Генеральний штаб, вивчивши ці позовні вимови, вважає їх необгрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню", — каже начальник відділу правового забезпечення Генштабу Олег Петросюк.

Адвокат потерпілих вважає: на лаві підсудних має сидіти не один Назаров. І не виключає, що під час слухання з'являться дані про причетність багатьох високих чинів.

"Коло осіб, які причетні, воно більш велике, ніж один генерал. І ми повинні з’ясувати, хто саме повинен відповідати", — наголошує представник родичів загиблих десантників Віталий Погосян.

Найгарячішим етапом стане допит ключових свідків. Їхніх імен і посади поки не розголошують. Коли ж поставлять крапку в цьому резонансному судовому процесі — зараз навіть припустити складно. Поки суд допитав тільки потерпілих та почали зачитувати письмові докази, надані військовою прокуратурою. Але з одинадцяти томів ще не оголосили і половини.

Размещено в Криминал.